Wanny wolnostojące

Dziś coraz częściej proste łazienki zostają zmienione w salony kąpielowe. Pięknie wyposażone, znaczące pomieszczenia mieszczą w sobie gustowne wanny wolnostojące bądź też pomysłowo zamontowane deszczownice.

Właściciele sporych domów coraz entuzjastyczniej rezygnują ze stereotypowych łazienek na rzecz salonów kąpielowych. Obszerne, przestronne pomieszczenia są znakomicie zaprojektowane oraz wspaniale wyposażone. Coraz modniejsze stają się wanny wolnostojące, które w połączeniu z dopasowaną baterią oraz eleganckimi meblami łazienkowymi tworzą cudowne pomieszczenia, gdzie nie tylko wolno się umyć, ale przede wszystkim zrelaksować się podczas kąpieli w wygodnej wannie.

Niemniej jednak jak wiadomo, nie wszyscy są zwolennikami długich kąpieli w wannie. Dla wszystkich osób, które wolą szybki prysznic także pojawiła się luksusowa wersja kabiny prysznicowej, jaką jest deszczownica. Niestety podobnie jak w wypadku wanny wolnostojącej, deszczownice żądają wyjątkowego przygotowania łazienki do ich montażu. Najporządniej, aby deszczownice zamontowane były w suficie – podtynkowo bądź też w suficie podwieszanym, a to z kolei potrzebuje odpowiednich prac hydraulicznych. Niemniej niemniej jednak, warto zdecydować się na takie prace, o ile pozwala na to przestrzeń łazienki. Mówiąc o deszczownicach warto jeszcze wspomnieć, że wolno wybrać urządzenia posiadające pomocnicze funkcje takie jak np. napowietrzenie wody, dzięki czemu zmniejsza się jej zużycie. Inną nowinką techniczną stosowaną w deszczownicach z wyższej półki jest oświetlenie ledowe. Podświetlony prysznic sprawia, ściśle mówiąc, niesamowite wrażenie. To idealne rozwiązanie dla osób lubiących elegancję oraz luksus.

Dodaj komentarz