Tanie latanie

Większość ziemian martwi się zwiedzać przy użyciu samolotu, kolejni zaś przypuszczają, że bywa to niebezpieczne. Na zmianę ich zdania nie wpływają dobrze niedawne dramaty – strącenia stalowego ptaka u naszych sąsiadów, również sekretne zapodzianie się z radarów malezyjskiego samolotu. Prawdę mówiąc poglądo niebezpieczeństwie wynikającym z latania jest nadinterpretacją. Według badań ta droga przewozu jest jednym z spokojnych.

Większość ziemian niezmiennie uważa, że statki powietrzne nierzadko się roztrzaskują, a aby przylecieć do punktu ostatecznego trzeba posiadać duże szczęście. Taki styl rozumowania jest po prostu przestarzały. Na przestrzeni mijania lat wysoce zmodernizowano statki powietrzne, co zaważa na zwiększenie bezawaryjności. Przewoźnicy lotniczy nie mają wpływu na zajście losowe, jak zestrzelenie aeroplanu, czy atak terrorystyczny . Za pomocą badań poparto dowodami, że,iż kierując autem posiada się o wiele wyższe szanse na wypadek, aniżeliby szybując w chmurach parę mil nad globem. Co może być powodem takiego myślenia? Bez wątpienia przekonanie człowieka nakreśla tu ważną rolę. Do kraks samochodowych jesteśmy przyzwyczajeni, przeważnie liczba rannych nie przekracza trzech person. Owe wieści nie są nawet transmitowane przez media.

Czym odmiennym jest wypadek lotniczy – o takim wydarzeniu napomknie każdziutka prywatna stacja telewizyjna. Takim tragediom nierzadko towarzyszą przeolbrzymie liczby pokrzywdzonych, a nie więcej niż garstka ma możliwość przeżycia. Bywają one z rzadka, jednak sposób ich przekazywania przez radio, wzbudza u słuchacza zaniepokojenie przed samolotami.

Można postawić pytanie – czemu opłaca się używać samoloty? Na pewno nie potrzeba przywoływać, kto szybciej przeleci drogę, samochód czy maszyna lotnicza, albowiem to jest oczywiste. Bez dwóch zdań przystoi zwrócić uwagę na warunki jakie są proponowane. Przebywając za kierownicą będziemy przymuszeni do ciągłej koncentracji na trasie, a przyjaciele w pojeździe mają mało miejsca, a co więcej obowiązek stale przymocowanych pasów bezpieczeństwa może niedobrze rzutować na wrażenia. Pasażer samolotu ma w okolicach siedzenia ubikację, dostęp do śniadania jeżeli będzie głodny jak również ekskluzywne miejsce do siedzenia. Dość często wylot aeroplanem może być tańsza aniżeli samochodem.

Odnośnie kwot … Na starym kontynencie półdarmowe loty świadczą nam takie linie jak RyanAir, WizzAir oraz EasyJet. Niekiedy też i LOT umie zdumieć promocją. Ostatnimi czasy istnieje także możliwość półdarmowych lotów po Rzeczpospolitej. Ciekawe miejsca w Polsce da się dopatrzyć już od 30 złotych za bilet w jedną stronę.

Dodaj komentarz