Kursy

Bezrobocie to poważna tragedia dla każdego człowieka w dzisiejszym społeczeństwie. Zatem są robione różne szkolenia dla tych osób. Jest taki program społeczny, który z założenia ma przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu osób słabiej przygotowanych. Program ten ma za zadania szkolić osoby bez pracy.

Nie wnikajmy tutaj w krytykę tego typu przeciwdziałania bezrobociu, bo nie jest łatwo ocenić jednoznacznie ten stan rzeczy. Prawdą jest, że każdy ma ten temat swoje zdanie. Jednak z wielu doświadczeń Powiatowych Urządów Pracy w całej Polsce wychodzi, że wydane pieniądze na ten cel są przydatne i skutkują ponownym zatrudnieniem danej jednostki.

Z kolei ci którym nie udaje się znaleźć po szkoleniu zajęcia odznaczają się się mniejszą chęcią do pracy.

Informacje odnośnie przyszłych szkoleń można znaleźć na stronach www Powiatowego Urzędu Pracy. Osobiście sądzę, że szkolenia tego typu są niezwykle potrzebne, ale sporą przeszkodą jest brak doświadczenia osób po szkoleniu. Niestety rynek pracy już dawno to stwierdził i przeszkodą dla tych osób jest brak doświadczenia. Osoby zatrudniające nie lubią osób zaraz po kursie, bo ludzie tacy nie mają wymaganego doświadczenia a więc zamiast pożytku są spore szkody. Dla przykładu mogę podać tutaj kursantów, którzy przeszli kurs operatora koparki. Niebawem po szkoleniu bez doświadczenia zdarzało się, że operator takiej maszyny budowlanej potrafił pozrywać kable telefoniczne podczas kopania co powiększyło sporo koszty które ponosił pracodawca. Zatem dlatego takie trudne jest bez doświadczenia znaleźć dobrą pracę. Jeśli idzie o pracę związaną z usługami budowlanymi to jest tam wymagane duże doświadczenie, minimum kilku letnie.

Dodaj komentarz