Filtry domowe

Dlaczego woda?

Nie trzeba znać się na anatomii, by wiedzieć, że woda to niezbędny element życia każdego organizmu. Ciało człowieka składa się z niej prawie w 70% – woda stanowi podstawowy nośnik odżywiania komórek oraz oczyszczania organizmu z produktów przemiany materii. Nasza energia, zdrowie, samopoczucie, a nawet ładny wygląd zależne są od tego płynu – dlatego codzienne spożywanie odpowiednich ilości wody jest bardzo ważne.

Jaka woda?

Woda wodzie nierówna i nie odkrywamy tym Ameryki. Zwykle woda w kranach nie nadaje się do spożycia, a jedynie do celów higienicznych czy sprzątania domu, nie musimy o tym nikogo przekonywać. W poszukiwaniu wody kierujemy się wiec do pobliskiego sklepu i tam, mamy w czym wybierać. Co wybrać? Nie sugerujmy się ceną, nie bądźmy przywiązani do jednej marki, sceptycznie podejdźmy do wód zachwalanych w reklamach. Wybierajmy do picia wodę bogatą w minerały, a więc mineralną, woda źródlana nie dostarczy nam odpowiednich składników odżywczych. Nadaje się do gotowania, do kawy lub herbaty. Woda lecznicza z kolei pita w zbyt dużych ilościach (a 3 litry dziennie to dużo!) może być nawet niebezpieczna, dlatego pijmy ją od czasu do czasu, a nawet w porozumieniu z lekarzem. Zdrowym, ekonomicznym i na pewno ekologicznym rozwiązaniem są filtry do wody . Można je zamontować pod zlewem, albo kupić urządzenie, które montuje się na blacie kuchennym. Nowoczesne filtry domowe (przykładem może być urządzenie Salacja ) są estetyczne i nie zajmują dużo miejsca. Najważniejsze jednak, że uzdatniają wodę z wodociągów, a nawet ją mineralizują. Oznacza to, że możemy mieć codziennie dostęp do dobrej jakościowo i smacznej wody z własnych kranów.

Ile wody? Specjaliści oszacowali, że osoba, która nie prowadzi zbyt męczącego trybu życiu powinna zadbać o spożycie 1 litra wody na każde 18kg ciała. Oznacza to, że człowiek ważący ok. 60kg powinien wypić ponad 3 litry wody dziennie. Na pierwszy rzut oka wydaje się dużo, ale jeśli podzielimy te kilka litrów na mniejsze porcje i wyrobimy w sobie dobry nawyk regularnego picia wody, po jakimś czasie nie będzie to stanowiło problemu.

Dodaj komentarz