Usługi sprzątania

Dywany i wykładziny przez cały czas używania powinniśmy często sprzątać i okresowo zmywać specjalnymi środkami czystości. Mycie dywanów jest bardzo łatwe i nie należy się go obawiać. Istnieją co najmniej 2 metody czyszczenia dywanów. Wiodąca z nich to metoda mycia na sucho, druga to mycie dywanów na mokro. Technika mycia na sucho opiera się na równomiernym położeniu preparatu czyszczącego brudnego obszaru dywanu, by następnie po odliczeni wyznaczonego czasu brud wraz z resztkami wessać odkurzaczem. Gdy chcemy zebrać z wykładziny z naturalnych materiałów, wrażliwych na H2O takich jak wełna i sizal polecamy użycie aktywnej piany. Jeżeli chodzi o pranie wykładzin naturalnych i z włókien sztucznych o wysokości włosa do 10 mm radzimy użyć granulat czyszczący. Zarówno pierwszy jak i drugi preparaty zapewnią nam błyskawicznie i dobrze rozpuścić brud, a przy okazji pielęgnują dywan. Technika czyszczenia na mokro opiera się na użyciu odkurzacza piorącego oraz celnie dopasowanego preparatu.

Usuwanie plam z wykładzin i dywanów.

Nie zapominajmy o szybkim usuwaniu powstałych zabrudzeń z wykładziny. aby usunąć plamy polecamy wykorzystanie chusteczki ze specjalistycznym preparatem, dzięki któremu usuniemy nieczystości z tapicerki puki są łatwe do usunięcia. Natomiast jeżeli nie usuniemy natychmiastowo powstałej plamy nie martwmy się, ponieważ można skorzystać z prania wykładziny.

Wykładziny usuwanie nieprzyjemnych zapachów.

Po wykonaniu prania na sucho lub mokro powinniśmy ochronić wykładzinę przed zabrudzeniami dodatkowym impregnatem, który utworzy czynną warstwę zabezpieczającą. Preparat zabezpieczy wykładzinę przed wniknięciem brudu do środka wykładziny. Należy wykorzystać impregnat po każdym chemicznym czyszczeniu podłoża. preparaty te doskonale piorą wykładziny dywanowe i tapicerkę o trwałych kolorach. zapobiegają również niemiłym zapachom (nikotyna, pies). Procesy ograniczające powstawanie spienienia sprawiają, że mycie jest łatwe i przyjemne.

Dodaj komentarz