Jachty motorowe

Jachty żaglowe
Jacht jest łodzią, która najczęściej służy do rekreacyjnego pływania. Jednym z najpopularniejszych rodzajów jest jacht żaglowy. Cechuje się tym, że jego zasadniczym napędem jest żagiel, przynajmniej czasem posiada również silnik. Jest to najbardziej klasyczny rodzaj, przez wielu uważany za najmniej uciążliwy w sterowaniu.
Jachty żaglowe różnią się miedzy sobą ze względu na konstrukcję. Można je podzielić na cztery podstawowe grupy: jachty balastowe (balast zapewnia stateczność poprzeczną), jachty mieczowe (wyposażone w ruchomy płat nośny – miecz), jachty balastowo-mieczowe (połączenie wcześniej wspomnianych konstrukcji) i jachty wielokadłubowe (stateczność zapewniona pływakami połączonymi pokładem). Niniejszego typu jachty mają też przeróżne zastosowania. Oprócz wcześniej wspomnianego rekreacyjnego pływania służą jeszcze do udziału w regatach. Kadłuby jachtów żaglowych są zrobione z rozmaitych materiałów: drewno, metal, żelbet oraz laminaty (włókno szklane, węglowe lub borowe). Ze względu na typ zbiornika wodnego możemy je podzielić jeszcze na jachty śródlądowe, morskie oraz oceaniczne.
Ceny czarterów jachtów żaglowych zazwyczaj uważane są za przystępne. Zdecydowanie umieją dostarczyć najwięcej żeglarskich emocji, ale swoją klasycznością zadowolą większość miłośników podróży wodnych.

Dodaj komentarz