Bohemia.pl

Logotyp Bohemia to globalne określenie czeskich hut szkła, które zajmują się wytwórczością takiego wyboru krystalicznego jak kieliszki do szampana, szklanki, dekantery, zestawy z karafką do wina, wazy, kandelabry, kryształy ozdobne. Ogół sporządzony jest z najwyższej postaci szkła krystalicznego. Najbardziej znane huty szkła to niewątpliwie na przykład Crystalex Bohemia z Nowego Boru, Svetla czyli Crystalite Bohemia, Bohemia Jihlava, Caesar Crystal Bohemiae i huta z Podebradów.

Przez niektórych Bohemia jest widziana jako jedna marka. Sądzi się, że jest to pewien wytwórca, który zajmuje się robieniem kryształów i produktów ze kryształowego szkła. Pomimo tego tak na prawdę pod tym znakiem istnieje wielu fabrykantów. Jest to dużo hut szkła umieszczonych w Republice Czeskiej. Każda huta ma swoją historię, swoją tradycję i swoje osobiste oznaczenie, które zamyka w nazwie słowo Bohemia. Wielokrotnie łącznie z tą nazwą mówi się crystal, crystalglass lub wyrazy podobne.

Określenie Bohemia zazwyczaj wiąże się z eleganckimi wyrobami ze szkła kryształowego. Najczęściej ma się na myśli kryształy ozdobne, szklane kandelabry, kieliszki zdobione do wina lub zwyczajnie rzeczy ze szkła. Określenie to z jednej strony drogocenne i gustowne kryształowe szkło a z drugiej strony imponujące ozdoby, które można przyuważyć w pułkach, na kredensach lub w gablotkach szklanych.Nie ulega mimo to wątpliwości, że są to wysokiej jakości rzeczy, których wdzięk i elegancję spostrzeże jakikolwiek znawca. O ile ktoś nie zna wyrobów oznaczonych marką Bohemia to winien zainteresować się i zapoznać się z problematyką. Są to na prawdę prześliczne wyroby, które mogą uświetnić cztery kąty lub posłużyć jako prezent.

Dodaj komentarz